Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica

30.06.2018

V soboto in nedeljo, 23. in 24. junija, so se športni plezalci prvič v tej sezoni pomerili v balvanskem plezanju. Na prenovljeni balvanski steni v Logu, ki je po novem obarvana v barve slovenske zastave, so tokrat nastopili le štirje naši plezalci v treh starostnih kategorijah.

...preberi več

29.06.2018

Od 12. do 15. julija bomo imeli poletni alpinistični tabor v Dolomitih. Prijave v četrtek pri Sabini ali na moj mail.

Gorazd Pipenbaher

19.06.2018

16. in 17. junija 2018 sta Ema in Lucija nastopili na tretji tekmi Evropskega mladinskega pokala v težavnosti v Brunecku v Italiji. Lucija je izvrstno plezala že v kvalifikacijah – v prvi kvalifikacijski smeri je priplezala do vrha, v drugi je dosegla najvišjo višino in se zanesljivo uvrstila v finale. Ema je v prvi kvalifikacijski smeri plezala dobro in dosegla 7. višino, v drugi kvalifikacijski smeri pa naredila napako, zaradi katere je za las zgrešila uvrstitev v finale in tekmovanje končala na 12. mestu.

V nedeljskem finalnem nastopu je Lucija plezala odlično in si priplezala svojo prvo zmago na tekmah Evropskega mladinskega pokala. V isti smeri so se v nadaljevanju pomerila tudi dekleta do 18 let, kjer je višje kot Luciji uspelo splezati le Italijanki Lauri Rogora.

18.06.2018
V nedeljo, 10.6.2018, smo se v okviro alpinistične šole odpravili plezat v avstrijski Brunntal. Izbrali smo si smer Grastöter Diagonale (5-). Ni nas odvrnil dež prejšnega dne, voda ki je tekla po makedamski poti na dostopu do stene, niti napovedane opoldanske nevihte, niti mokra skala v vstopu smeri. V treh navezah, Ivek-Uroš, Aljoša-Viki in Marjeta-jaz, smo uživali v dobri skali in razgibani smeri ter lepem razgledu.

- topla oblačila, tudi za primer dežja

- plezalno opremo, ki jo otroci imajo (za vse bomo poskrbeli za pasove, plezalnike, vrvi in komplete)

- pršilo proti komarjem

V soboto, 16.6.2018, se dobimo ob 8.00 uri na parkirišču pod izletniško kmetijo Tratnik, Pongrac 165, 3302 Griže. Na kmetiji si bomo najprej postavili šotore, nato pa se takoj podali v plezališče. Na kmetiji imamo zajtrk, malico za na plezanje in večerjo.

Tabor zaključujemo v nedeljo, 17.6.2018, okoli 19. ure po večerji.

Plezalni tabor vodi Boštjan Potočnik. Pokličete ga lahko na GSM 040 481-818.

10.06.2018

V soboto in nedeljo, 9. in 10. junija 2018, je v Šmartnem pri Litiji potekala druga tekma Državnega prvenstva v športnem plezanju v težavnosti. Tekme so se udeležili Tine Rupnik med mlajšimi dečki Urban Zagoršek in Lucija Tarkuš med starejšimi dečki oz. deklicami in Gal Leskovar ter Neven Otorepec med kadeti.
V soboto je Lucija prepričljivo zmagala - v prvi kvalifikacijski smeri je plezala odlično in kot edina med starejšimi deklicami priplezala do vrha smeri; v še zahtevnejši finalni smeri je prav tako plezala odlično in  priplezala do vrha, ki pa ji ga ni uspelo zadržati.
Fantje s smermi v Šmartnem niso imeli sreče – Tine je med mlajšimi dečki zasedel 15. mesto, Urban se je med starejšimi dečki uvrstil na 17. mesto, med kadeti je Gal zasedel 13. mesto, Neven je bil 14.

04.06.2018

Med 2. in  3. 6. 2018 je na Nizozemskem v Delftu potekala 3. tekma za Evropski mladinski pokal, ki se je udeležila tudi Lucija Tarkuš. S 4. mestom je znova dokazala, da se uvršča v Evropskih vrh mladih plezalk starih do 16 let.

V močni Evropski konkurenci na tehnično zahtevnih boulderjih se je v sobotnih kvalifikacijah uvrstila v nedeljski finale, ki jih je težko pričakovala. V zelo dobri organizaciji tekmovanja, smo si lahko nedeljski finale ogledali v neposrednem prenosu in stiskali pesti za  dobro razrešene balvanske probleme. Lucija se je ponovno zelo osredotočila in zbrala ter na koncu zaostala do stopničk le za eno neosvojeno cono.

03.06.2018

Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica vabi na sprejem za bistriški športni plezalki Lucijo TARKUŠ in Emo SELIŠKAR, ki sta na nedavnem Evropskem mladinskem prvenstvu v težavnostnem plezanju, ki je potekalo v avstrijskem Imstu, med dekleti do 16 let dosegli odlične rezultate.
Lucija Tarkuš je na evropskem mladinskem prvenstvu osvojila bronasto kolajno, Ema Seliškar je med 55 udeleženkami tekmovanje končala na 14. mestu.
Sprejem za odlični mladi športnici, ki se ga bo udeležil tudi župan Občine Slovenska Bistrica, dr. Ivan Žagar, bo v ponedeljek, 11. junija 2018, ob 18. uri, na notranjem dvorišču bistriškega gradu.

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite!

03.06.2018

Zaradi službenih obveznosti se letos nisva uspela priključiti tradicionalnemu taboru v Paklenici, zato pa sva izkoristila še prevroče vreme 14 dni kasneje.

Tako sva se kljub ne ravno obetajoči napovedi 15.05. odpravila novim plezalnim dogodivščinam naproti.

26.05.2018

Lucija Tarkuš je na Evropskem mladinskem prvenstvu v težavnosti, ki ta konec tedna poteka v Imstu, med dekleti do 16 let (Youth B) osvojila tretje mesto. Z dobrim plezanjem je bila tretja že po kvalifikacijah in polfinalu, v finalu pa je zaostala le za vodilnima iz kvalifikacij in polfinala – zmagovalko Ukrajinko Niko Potapovo in Francozinjo Luce Douady.