Naslednji vikend (15. in 16. julij) je planiran tabor na Klemenči jami, konec julija (29. in 30. julij) pa tabor v avstrijskem narodnem parku Gesause.

...preberi več

03.07.2017

Ta konec tedna smo se člani AK Slovenska Bistrica (Ema, Lucija, Zoja, Evita, Miha, Anže, Tine,Tomaž, Anja in Odi) odpravili na plezalni tabor na Čreto.

Ko smo prispeli na Čreto, smo odšli plezat v Tečajniški sektor, ker so nekateri morali ponoviti vpenjanje in osnove varovanja, popoldan pa smo se odpravili še v sektor Domačica, kjer smo začeli z resnim plezanjem in se obenem tudi zelo zabavali.

29.06.2017

Letošnje leto sva malo obrnila na glavo. Mrzela januarja  sva pobegnila na toplo, konec maja in junija pa sva poletne razmere zamenjala za sneg.

28.06.2017

Pretekli konec tedna so se mladi plezalci iz cele Evrope v Švici pomerili na 3. tekmi Evropskega mladinskega pokala v težavnosti. V Uster je odpotovalo 14 slovenskih plezalk in plezalcev, med njimi tudi Lucija Tarkuš.

Iz sobotnih kvalifikacij se jih je v nedeljski finale uvrstilo 6 – med kadetinjami je Sloveniji priplezala zlato medaljo Vita Lukan, uspeh je v isti kategoriji s tretjim mestom dopolnila Urška Repušič. V kategoriji starejših deklic je od slovenskih predstavnic tokrat najbolje plezala Letija Fajfar, ki si je v finalu priplezala 5. mesto.

26.06.2017

V Ojstrici  v smeri Black crack

18.06.2017

Na 3. tekmi Državnega prvenstva v športnem plezanju je v soboto in nedeljo, 17. in 18. junija 2017, nastopilo 6 tekmovalcev Alpinističnega kluba Slovenska Bistrica.

V soboto so se pomerili plezalci v srednjih in starejših kategorijah. Pri starejših deklicah je Lucija Tarkuš z vrhom kvalifikacijske smeri in enako doseženo višino v finalni smeri kot zmagovalka zaradi daljšega časa plezanja osvojila 2. mesto. Pri starejših dečkih si je Gal Leskovar priplezal 4. mesto, Urban Zagoršek je bil 21. Pri kadetih je Žan Janežič zasedel 11. mesto.

16.06.2017

Danes, 16.6.2016, se dobimo ob 15. uri v ŠD Bistrica.

Delovna akcija - čiščenje oprimkov.

Oprimkov je veliko, zato pozivam k čim večji udeležbi, da bomo danes gotovi.

UO AKSB

15.06.2017

Ker je te dni v telovadnici prevroče za normalen trening, smo odšli raziskovat balvane v Bistriški Vintgar. Plezali smo balvane do 7A in se dobro zabavali.

12.06.2017

Ta konec tedna, v soboto 10. in nedeljo 11. 6. 2017, so člani Slovenske mladinske reprezentance nastopili na drugi tekmi Evropskega mladinskega pokala v težavnostnem plezanju v Dornbirnu v Avstriji.

Lucija Tarkuš se je tokrat kot edina od slovenskih predstavnic v kategoriji starejših deklic uvrstila v finale, kjer je osvojila odlično 4. mesto.

10.06.2017

V soboto so se Boštjan, Anja in Ema na Dunaju pomerili v finalu Block-Gfraste 2017. Iz predtekmovanja, ki je pred tem en mesec potekalo v štirih boulder dvoranah v Avstriji (Dunaj, Gradec, Celovec in Salzburg), se je od skupaj 700 sodelujočih v finale uvrstilo 96 plezalcev - 12 najboljših moških in 12 najboljših žensk iz vsake dvorane.