Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 142

DP v Kopru v težavnostnem plezanju s stopničkami za AK Impol

Luka Vračko ponovno na stopničkah z 2. mestom v kategoriji cicibanov

Ta vikend med 8. in 9. junijem, se  je tekmovanje DP v športnem plezanju odvijalo na zelo priljubljeni destinaciji v PK Plus v Kopru, kjer je pod okriljem komisije za športno plezanje bila izpeljana 2. tekma za vse kategorije v težavnostnem plezanju.

AK Impol tokrat z 8 tekmovalci na startni listi in z velikimi pričakovanji po dobrih rezultatih.

V sobotnem delu tekmovanja je najprej pričele z kvalifikacijami starejše deklice, med njimi Eva Škrlec , Zoja Leskovar in Matic Kneževič. Eva Škrlec se je uvrstila v popoldanski finale in na koncu zasedla 4. mesto.

Zoja Leskovar je tekmovanje zaključila na 11.mestu, Matic Kneževič na 23.mestu.

V kvalifikacijah v članski reprezentanci je Lucija Tarkuš zaključila na 9. mestu, žal tik pod črto napredovanja v finalni del tekmovanja.

Za naše najmlajše predstavnike AK Impol je bilo po planu nedeljski termin.

Seveda ponovno na startu, Vesna Tarkuš v kategoriji mlajših deklic. Zaradi napake v prvi smeri in dosega vrha v drugi smeri je zasedla 7. mesto.

V najmlajši kategoriji cicibanov nas je ponovno razveselil Luka Vračko z odličnim 2. mestom in srebrno kolajno okoli vratu.

V kategoriji cicibank sta tekmovali Sara Šklec, ki je dosegla 13.mesto in Naja Brdnik z 26. mestom.

Čestitke vsem in ponovno v borbo za najboljše rezultate že ta vikend v Log Dragomer.

Pripravila: Jelka Tarkuš