Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 161

Eva Škrlec na evropskem mladinskem pokalu v Curnu v Italiji

Eva z odličnim plezanjem v kvalifikacijah do svojega prvega finala na evropskem mladinskem pokalu

Med 5.4. in 7.4. je v Italiji v mestu Curno potekala prva letošnja balvanska tekma v mladinskem evropskem pokalu.
Eva je skozi celo sezono pridno trenirala pod budnim očesom trenerja Gorazda Hrena.
Z odličnimi izbornimi treningi pa si je zagotovila mesto v slovenski mladinski reprezentanci in udeležbo na tekmi.

Eva je v petkovih kvalifikacijah osredotočeno napadla zahtevne balvane in odlično opravila z vsemi šestimi ter kvalifikacije zaključila na odličnem 4.mestu.
Pred njo so se uvrstile francozinja,  izraelka in ukrajinka.
V finale pa sta se uvrstile še dve Slovenki in sicer Tia Brnot Mrak in Naja Isak.

V nedeljskem finalu so se borile z štirimi balvanskimi problemi, ki so bili zahtevni in razgibani ter so zahtevali moč in dobro koordinacijo.
Gledali smo lahko suveren boj prvih desetih kandidatk.

Eva je dala vse od sebe, dosegla dva topa in eno cono in osvojila odlično 6.mesto za kar ji iskreno čestitamo.

Za Slovenijo sta v finalu nastopili še Tia Brnot Mrak, ki je osvojila 8.mesto in  Naja Isak, ki je osvojila svojo prvo srebrno medaljo.