Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 618

Vrhunski zaključek sezone DP športnih plezalk AK Impol

V ženski članski konkurenci, dvojne stopničke v težavnostnem plezanju. Lucija Tarkuš z 2.mestom in Maja Kramberger s 3. mestom. V kategoriji cicibank, Vesna Tarkuš do bronaste medalje.

Dvojni naslov državne mladinske prvakinje v balvanskem in težavnostnem  plezanju Lucije Tarkuš in Vesna Tarkuš skupno tretje mesto v balvanskem plezanju med cicibankami.

Na tradicionalnih plezalnih dnevih Kranja je med 23. in 24.oktobrom potekalo zaključno tekmovanje za vse kategorije, v težavnostnem plezanju DP za leto 2022.

Tekmovalke  in tekmovalec AK Impol, posegle do vidnih uvrstitev na državnem prvenstvu.

V sobotnih kvalifikacijah sta tekmovali Lucija Tarkuš in Maja Kramberger, kjer sta se obe suvereno uvrstile v večerni finale. Lucija je obenem tekmovala v kategoriji mladink in z zmagami na vseh tekmah zaključila, kot državna prvakinja v težavnostnem in balvanskem plezanju.

V kategoriji kadetov je tekmoval Val Šajt in se uvrstil na 12.mesto.

V veselem pričakovanju večernega finala, nas je posebej razveselila Maja Kramberger, s njenim prvim finalnim nastopom med članicami.

V smer se je podala samozavestno in napadalno, zadržala gib v smeri, kateri je bil selektiven za večino tekmovalk. Dosegla uspeh kariere z osvojenimi stopničkami in bronasto medaljo.

Lucija se je tekmovanja udeležila, po plezalni pavzi in je brez pričakovanj plezala in dosegla odlično uvrstitev z 2. mestom v članski konkurenci.

V skupni razvrstitve težavnostnega plezanja je zasedla odlično 4.mesto.

Članice so se skupno v težavnosti razvrstile takole:

1.Rakovec Lučka PK FA, 2.Mlakar Starič Zala PK FA, 3.Čopar Sara ŠPO Celje, 4. Tarkuš Lucija  AK Impol Slovenska Bistrica , 5. Rekar Rosa PK FA…9. Kramberger Maja AK Impol Slovenska Bistrica.

Balvani skupno: Čopar Sara ŠPO Celje, 2. Rakovec Lučka PK FA, 3. Debevec Katja PK Scena…8. Tarkuš Lucija AK Impol Slovenska Bistrica…,12. Kramberger Maja AK Impol Slovenska Bistrica.

Nedeljsko tekmovanje je bilo rezervirano za mlajše kategorije, kjer smo zelo ponosni na naše mlade perspektivne tekmovalke.

V kategoriji mlajših deklic nas navdihujeta in razveseljujeta Eva Škrlec in Zoja Leskovar.

V zelo močni konkurenci mlajših deklic, sta  zasedli: Zoja Leskovar odlično 6.mesto in  Eva Škrlec 12.mesto.

V skupni razvrstitvi tekem DP v težavnosti v kategoriji mlajših deklic je dosegla Zoja Leskovar 9. mesto, Eva Škrlec 10.mesto.

V skupni razvrstitvi balvanov pa odlična  razvrstitev

Eva Škrlec 4. mesto in Zoja Leskovar 6.mesto.

Za zaključek plezalnega tekmovanja v Kranju, pa je za odlično vzdušje poskrbela Vesna Tarkuš v kategoriji cicibank.

V smer se je podala skoncentrirano in močno podporo sotekmovalk. V obeh smereh je prišla tik pod vrh smeri in zasedla odlično 3.mesto.

Niz dobrih rezultatov je viden v skupni razvrstitvi sezone, kjer je Vesna v balvanskem plezanju zasedla 3. mesto , v težavnosti 5. mesto.

Za zaključek sezone čestitke tekmovalkam in tekmovalcem AK Impol, za trdo delo, discipliniranost in kolektiven duh.

Trenerjem AK Impol za organiziranost, njihov čas in pozitivno vzdušje v klubu.

Glavnemu trenerju Gorazdu Hren za strokovno vodenje.