Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 684

Dvojne stopničke na tekmi za državno prvenstvo

Lucija Tarkuš in Maja Kramberger sta osvojili 1. in 3. mesto na tekmi za državno prvenstvo v balvanih v kategoriji mladink v Log Dragomerju.

V nedeljo 28.marca je potekala tekma za državno prvenstvo v balvanih za starejšo absolutno kategorijo.

Predstavniki Alpinističnega kluba Impol so tekmovali v absolutni članski kategoriji in kategoriji mladink. Kvalifikacije so potekale hkrati v zelo močni slovenski konkurenci. Med predstavnicami članic so tekmovale Lucija Tarkuš, Maja Kramberger in Ema Seliškar pri članih pa je tekmoval Urban Zagoršek.

Lucija je z tremi osvojenimi vrhovi smeri in petimi conami zasedla 10. mesto med članicami. Zmagala je Janja Garnbret pred Katjo Debevec in Mio Krampl.

Maja Kramberger je bila 18. z enim osvojenim balvanom, ter tremi conami.

Ema Seliškar je osvojila 22.mesto.

Hkrati je potekala razvrstitev za kategorijo mladink v kateri je Lucija zmagala, Maja je osvojila 3.mesto.

Urban Zagoršek je v absolutni kategoriji članov z enim preplezanim balvanom ter cono, zasedel 23.mesto. Zmagal je Anže Peharc pred Jernejem Kruder in tretjim Domnom Škofič.

V kategoriji mladincev je zasedel 9. mesto.

Pohvale organizatorju športno plezalnemu društvo Korenjak za zelo dobro organizirano tekmo in postavljalcem za odlične balvanske probleme.