Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 999

Zmagovalka evropskega pokala v težavnosti je Lucija Tarkuš

Z osvojenim vrhom finalne smeri Lucija prepričljivo zmagala in osvojila evropski mladinski pokal v težavnosti.

V Augsburg-u (Nemčija) je potekalo med 18. in 19. septembrom letošnja prva in edina tekma evropskega mladinskega pokala v težavnosti.

Naš predstavnica Lucija Tarkuš, nas je ponovno navduševala in z odličnim plezanjem pokazala, da sodi v sam evropski vrh športnih plezalk. Tekmovala je v kategoriji mladink in po preplezanih dveh kvalifikacijskih smereh je bila tretja.

Finalne smeri se je lotila zelo samozavestno in osvojila vrh smeri, kar ni uspelo nobeni drugi tekmovalki. Zmagoslavno je stala na odru in iz ust reprezentančnih kolegic in kolegov je donela slovenska himna.

Ekipno so bili naši športniki odlični. Prvo mesto je osvojil tudi Luka Jerman med kadeti, Lovro Črep 2. mesto med starejšimi dečki in kar tri 4. mesta( Andrej Polak, Liza Novak in Sara Čopar).

Čestitke Luciji in Lovrotu za stopničke, saj sta oba varovanca Gorazda Hrena.