Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 812

VRHUNSKI DOSEŽKI PLEZALCEV NA TEKMI DRŽAVNEGA PRVENSTVA V BALVANSKEM PLEZANJU

Minuli vikend je v Log-Dragomerju potekala prva letošnja tekma državnega prvenstva. Športni plezalci so se pomerili v reševanju balvanskih problemov na prvi tekme za državno prvenstvo v letošnji sezoni.

Člani AK Impol Slovenska Bistrica so v popolni slovenski konkurenci dosegli izjemne rezultate.

Največji uspeh je zagotovo nedeljska uvrstitev kadetinje Lucije Tarkuš vfinale med članicami, po tem, ko je dan prej v svoji kategoriji zmagala v kategoriji kadetinj Ekipnemu uspehu v kategoriji kadetinj/ov sta prispevala tudi Urban Zagoršek, ki je za las zgrešil zmagovalne stopničke in dosegel 4.mesto, ter Ema Seliškar, ki je zasedla odlično 5. mesto. Po kvalifikacijah je bila prav tako uvrščena na 5. mesto z šestimi preplezanimi balvani. Za Urbana je bil to prvi finalni nastop na  tekmah za državno prvenstvo.

V nedeljo so ob izjemni Luciji med članicami, nastopile tudi Maja Kramberger med mladinkami/članicami in Eva Škrlec, ter Zoja Leskovar med cicibankami. Maja se je zelo dobro znašla med težko postavljenimi balvanskimi problemi in zasedla 3. mesto med mladinkami, med članicami pa je bila  uvrščena na 16.mesto. Eva in Zoja sta se z zelo dobrim plezanjem uvrstili takoj za deseterico na 11. in 13 mesto.

Večerni finale je potekalo v fantastičnem vzdušju in velikem pričakovanju najboljših slovenskih plezalcev. Tekma je pokala v žaru žarometov in podprta medijsko. Preko družabnega omrežja je tekmo spremljalo preko tisoč gledalcev. Lucija se je predstavila borbeno in s ponosom predstavila Alpinistični klub Slov. Bistrica.

Hvala trenerju Gorazdu Hren in čestitke športnemu društvo Korenjak za tako lepo izpeljano tekmo.

Bistriške plezalce že ta vikend čaka naslednja tekma državnega prvenstva, tokrat v hitrostnem plezanju.