Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 412

Bistriški plezalci uspešni v Zagrebu

To nedeljo je v Zagrebu potekala prva tekma pokala IRCC 2020 (InterRegional Climbing Cup), na kateri  je nastopilo 215 plezalcev iz osmih držav. Pomerili so se v reševanju balvanskih problemov, ki so bili odlično postavljeni.

Iz AK Impol Slovenska Bistrica se je tekme udeležilo 8 plezalcev, ki so prikazali odlično plezanje in veliko mero tekmovalnosti – najuspešnejši pa sta bili z odličnim 2. mestom v kategoriji U10 Vesna Tarkuš in pri članicah Maja Kramberger.

V dopoldanskem času so se z balvanskimi problemi spoprijeli plezalke in plezalci v mlajših kategorijah, kjer je Vesna Tarkuš v kategoriji U10 dosegla odlično drugo mesto, z istim številom doseženih vrhov (6) in con (1), kot prvouvrščena domačinka Nea Gržetić, a enim poskusom več na balvanu št. 8. Pri fantih v isti starostni kategoriji, je Jurij Vereš s štirimi doseženimi vrhovi od osmih zasedel deveto mesto.

V kategoriji deklet U12 sta nastopili dve bistriški plezalki. Eva Škrlec je z doseženimi šestimi vrhovi in eno cono zasedla izvrstno štirinajsto mesto, Nina Goričan pa z enim vrhom in 4-imi conami sedemindvajseto. Pri fantih v isti starostni kategoriji je Matic Kneževič z enim vrhom in tremi conami zasedel osemnajsto mesto.

V popoldanskem delu tekmovanja so med člani nastopili trije bistriški plezalci. Med članicami je Maja Kramberger dosegla drugo mesto s preplezanimi 5 balvani in 1 cono in zaostala le za Lucijo Brkić iz Hrvaške, ki je uspela priplezati do dveh con več.

Med člani je s štirimi doseženimi vrhovi in dvema conama Neven Otorepec ujel uvrstitev v prvo deseterico (10), Urban Zagoršek pa je bil z s tremi vrhovi osemnajsti.

Naslednja tekma pokala IRCC bo osmega marca v Radovljici, ko bo ponovno tekmovanje v balvanskem plezanju.

P.K.

Fotrografije s tekme

Rezultati

U10 (dekleta):

  1. Gržetić Nea                       CRO       SPK Fothia                                       
  2. Tarkuš Vesna                   SLO        AK Impol Slovenska Bistrica                     
  3. Kusić Laura                        CRO       SPK Mosor                                       

U10 (fantje):

  1. Mirchev Kristian               BUL       NSA Sofia                                        
  2. Petter Simon                     AUT       Liezen                                               
  3. Borković Š. Rok                CRO       SPK Fothia                                      
    9. Vereš Jurij                         SLO        AK Impol Slovenska Bistrica      

U12 (dekleta):

  1. Evtimova Kristina             BUL       NSA Sofia                                        
  2. Drenški Lorena                 CRO       SPK Fothia                                       
  3. Gaydarska Ema                BUL       NSA Sofia                        
    14. Škrlec Eva                         SLO        AK Impol Slovenska Bistrica     
    27. Goričan Nina                    SLO        AK Impol Slovenska Bistrica                     

U12 (fantje):

  1. Leitner Christian               AUT       ÖAV Graz                                         
  2. Leitner Julian                    AUT       ÖAV Graz                                         
  3. Wimmer Jonas                 AUT       ÖAV Graz                                       
    18. Kneževič Matic                SLO        AK Impol Slovenska Bistrica      

H16 (dekleta):

  1. Brkić Lucija                        CRO       SPK Rirockclimbing                                       
  2. Kramberger Maja           SLO        AK Impol Slovenska Bistrica
  3. Picini Vana                         CRO       Marulianus

H16 (fantje):

  1. Neuwirth Roman             AUT       Wolfsberg                                       
  2. Petrov Stoyan                   BUL       KES SELT                                           
  3. Rapa Cristian                    AUT       AC Carpatic                                     
    10. Otorepec Neven              SLO        AK Impol Slovenska Bistrica     
    18. Zagoršek Urban               SLO        AK Impol Slovenska Bistrica

https://www.wettklettern.org/?Mode=Ergebnis&BewerbId=434&KlassenID=0


10. JULIJ iRCC St. Michael (HTB)

NA VRH STRANI
Kontakt
Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Kajuhova ulica 64
SI-2310 Slovenska Bistrica
031 782 321 (predsednik)
031 782 321 (alpinizem)
info@alphut.net
qrkoda
Sledite nam:

Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica © 2016, Vse pravice pridržane | izdelava 8000plus