Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 843

Lucija in Ema suvereno tudi na prvi jesenski tekmi Državnega prvenstva v težavnosti

Na 3. tekmi Državnega prvenstva v težavnosti so se danes v Škofji Loki pomerili najboljši plezalci v srednjih in starejših kategorijah. Predstavnike smo imeli v dveh starostnih kategorijah – v moški konkurenci je med kadeti nastopil Gal Leskovar in osvojil 10. mesto, med starejšimi dečki do 16 let pa Urban Zagoršek, ki je tekmovanje končal na 13. mestu.

V ženski konkurenci sta med starejšimi deklicami do 16 let tudi tokrat navdušili Lucija in Ema. V kvalifikacijah sta obe priplezali najvišje in si že pred finalom delili 1. mesto. V finalu sta ponovili dosežek iz kvalifikacij in obe priplezali najvišje, tako da je o zmagovalki na koncu odločil čas plezanja finalne smeri – za 14 sekund je bila hitrejša Lucija. Tako sta le zamenjali 1. in 2. stopničko iz zadnje tekme v balvanskem plezanju v Logu. 3. mesto med starejšimi deklicami je tokrat osvojila Gaja Štalekar iz Šaleškega AO.