Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 826

Odličen zaključek sezone Evropskega mladinskega pokala Lucije

Z tekmo Evropskega prvenstva v balvanskem plezanju, ki je potekala v Bruslju (BEL) od 31. avgusta do 2. septembra,  se je zaključila sezona tekmovanj Evropskega pokala.

Na tekmo se je uvrstila Lucija in z 6. mestom  potrdila odlične rezultate, ki jih je dosegala v letošnji sezoni.

Obe predstavnici našega kluba Lucija Tarkuš in Ema Seliškar  sta iz tekme v tekmo napredovali po lestvici in posegali po vidnih rezultatih v Evropskem mladinskem pokalu.

Tekme v težavnosti, kjer se je Lucija v letošnji sezoni uvrstila na vse in postala tudi skupna zmagovalka Evropskega mladinskega pokala v skupini Youth B in je dosegla rezultate:

• Voiron (FRA) 3 .mesto,
  • Imst (AUT) bronasta kolajna na Evropskem prvenstvu,
  • Bruneck (ITA) 1. mesto,
  • Uster (SUI) 2. mesto,
  • Munich ( GER) 1. mesto,
  • Moscow (RUS) 9. mesto na Svetovnem prvenstvu.

Ema Seliškar je letos vstopila v Evropski mladinski pokal  in je zasedla v skupni razvrstitvi Evropskega pokala v težavnosti prav tako v skupini Youth B odlično 9. mesto.