Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 783

Odlična uvrstitev Lucije Tarkuš na 3. boulder tekmi za Evropski mladinski pokal na Nizozemskem

Med 2. in  3. 6. 2018 je na Nizozemskem v Delftu potekala 3. tekma za Evropski mladinski pokal, ki se je udeležila tudi Lucija Tarkuš. S 4. mestom je znova dokazala, da se uvršča v Evropskih vrh mladih plezalk starih do 16 let.

V močni Evropski konkurenci na tehnično zahtevnih boulderjih se je v sobotnih kvalifikacijah uvrstila v nedeljski finale, ki jih je težko pričakovala. V zelo dobri organizaciji tekmovanja, smo si lahko nedeljski finale ogledali v neposrednem prenosu in stiskali pesti za  dobro razrešene balvanske probleme. Lucija se je ponovno zelo osredotočila in zbrala ter na koncu zaostala do stopničk le za eno neosvojeno cono.

Ponovno je zmagala  še letos neporažena Francozinja  Neili Meigan, druga je bila Stephanie Leitner (AUT) in tretja Matilda Collins (GBR).

Lucija ostaja na Nizozemskem še do 5.6., kjer imajo trening, nato pa se veseli prihodnjih tekem.