Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 386

Pregled dosežkov v športnem plezanju v sezoni 2017

Leto 2017 je bilo v tekmovalnem pogledu za Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica zelo uspešno - po treh osvojenih naslovih prvakov Vzhodne lige so naše članice in člani osvojile tri naslove državnih prvakinj, naslov državne podprvakinje, uspešno nastopnali na mednarodnih tekmah na vseh nivojih od mednarodnega pokala regij iRCC, kjer smo imeli kar tri pokalne zmagovalce, do evropskega in svetovnega mladinskega prvenstva.

V plezanju v skali sta Ema in Lucija preplezali smeri z ocenami do 8a+, kar je še posebej pri njuni starosti, izjemen dosežek - Ema je s preplezano 8a in 8a+ celo najmlajša slovenska športna plezalka, ki ji je uspelo preplezati smer take težavnosti.

Leto, ki bo v športno-plezalnem pogledu izziv in vzpodbuda za prihodnje sezone, je rezultat trdega in zavzetega dela vseh -  športnih plezalcev/tekmovalcev, trenerjev, vodstva kluba, sponzorjev in vseh članov, ki tako ali drugače sodelujejo pri delu kluba.

Mladinsko svetovno prvenstvo v športnem plezanju 2017 (Innsbruck, AUT)

Težavnost
Youth B - Starejše deklice do 16 let
    • 29. mesto: Lucija Tarkuš

Hitrost
Youth B - Starejše deklice do 16 let
    • 46. mesto: Lucija Tarkuš

Balvani
Youth B - Starejše deklice do 16 let
    • 51. mesto: Lucija Tarkuš

Evropsko prvenstvo v balvanskem plezanju 2017 (Slany, CZE)

    • 9. mesto: Lucija Tarkuš

Evropski mladinski pokal v športnem plezanju 2017

Težavnost
Youth B - Starejše deklice do 16 let
    • 11. mesto v skupni razvrstitvi: Lucija Tarkuš
    • 4. mesto: Lucija Tarkuš (Dornbirn, AUT)
    • 7. mesto: Lucija Tarkuš (Imst, AUT)

Balvani
Youth B - Starejše deklice do 16 let
    • 11. mesto v skupni razvrstitvi: Lucija Tarkuš
    • 6. mesto: Lucija Tarkuš (Sofia, BUL)
    • 9. mesto: Lucija Tarkuš (Slany, CZE)
    • 13. mesto: Lucija Tarkuš (Argentiere, FRA)

Državno prvenstvo v športnem plezanju 2017

Razvrstitev klubov
    • Skupno 10. mesto med 36 klubi

Težavnost
Kadeti do 18 let
    • 8. mesto: Neven Otorepec (Slovenska Bistrica)
    • 9. mesto: Neven Otorepec (Škofja Loka)

Starejši dečki do 16 let
    • 6. mesto v državnem prvenstvu v težavnosti: Gal Leskovar
    • 4. mesto: Gal Leskovar (Šmartno)
    • 4. mesto: Gal Leskovar (Slovenska Bistrica)
    • 4. mesto: Gal Leskovar (Tržič)
    • 5. mesto: Gal Leskovar (Škofja Loka)
    • 8. mesto: Gal Leskovar (Kranj)

Starejše deklice do 16 let
    • naslov državne podprvakinje v težavnosti: Lucija Tarkuš
    • 1. mesto: Lucija Tarkuš (Kranj)
    • 2. mesto: Lucija Tarkuš (Škofja Loka)
    • 2. mesto: Lucija Tarkuš (Šmartno)
    • 2. mesto: Lucija Tarkuš (Škofja Loka)
    • 3. mesto: Lucija Tarkuš (Tržič)
    • 4. mesto: Lucija Tarkuš (Slovenska Bistrica)

Mlajše deklice do 14 let
    • naslov državne prvakinje v težavnosti: Ema Seliškar
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Škofja Loka)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Šmartno)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Slovenska Bistrica)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Tržič)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Škofja Loka)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Kranj)

Balvani
Kadeti do 18 let
    • 7. mesto v državnem prvenstvu v balvanih: Neven Otorepec
    • 7. mesto: Neven Otorepec (Kranj)
    • 8. mesto: Neven Otorepec (Log-Dragomer)

Starejši dečki do 16 let
    • 6. mesto v državnem prvenstvu v balvanih: Gal Leskovar
    • 5. mesto: Gal Leskovar (Log-Dragomer)
    • 6. mesto: Gal Leskovar (Kranj)

Starejše deklice do 16 let
    • naslov državne prvakinje v balvanih: Lucija Tarkuš
    • 1. mesto: Lucija Tarkuš (Log-Dragomer)
    • 2. mesto: Lucija Tarkuš (Kranj)

Mlajše deklice do 14 let
    • naslov državne prvakinje v balvanih: Ema Seliškar
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Log-Dragomer)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Kranj)
 

Mednarodni pokal regij iRCC 2017

Razvrstitev klubov
    • Skupno 1. mesto med 41 klubi po številu osvojenih medalj 

Člani
    • 2. mesto v skupni razvrstitvi iRCC: Filip Justinek
    • 3. mesto v skupni razvrstitvi iRCC: Neven Otorepec
    • 4. mesto v skupni razvrstitvi iRCC: Žan Janežič
    • 2. mesto: Žan Janežič (Hermagor, AUT)
    • 3. mesto: Filip Justinek (Zagreb, CRO)
    • 4. mesto: Filip Justinek (Hermagor, AUT)
    • 5. mesto: Neven Otorepec (Hermagor, AUT)
    • 5. mesto: Andrej Bek (Zagreb, CRO)
    • 6. mesto: Neven Otorepec (Zagreb, CRO)
    • 8. mesto: Neven Otorepec (Radovljica, SLO)
    • 8. mesto: Žan Janežič (Zagreb, CRO)
    • 10. mesto: Filip Justinek (Radovljica, SLO)

Starejši dečki do 16 let
    • 6. mesto v skupni razvrstitvi iRCC: Gal Leskovar
    • 1. mesto: Gal Leskovar (Zagreb, CRO)
    • 4. mesto: Gal Leskovar (Radovljica, SLO)

Starejše deklice do 16 let
    • zmagovalka pokala iRCC: Lucija Tarkuš
    • 1. mesto: Lucija Tarkuš (Hermagor, AUT)
    • 1. mesto: Lucija Tarkuš (Radovljica, SLO)
    • 1. mesto: Lucija Tarkuš (Tarvisio, ITA)
    • 1. mesto: Lucija Tarkuš (Zagreb, CRO)

Mlajše deklice do 14 let
    • zmagovalka pokala iRCC: Ema Seliškar
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Radovljica, SLO)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Tarvisio, ITA)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Zagreb, CRO)
    • 3. mesto: Ema Seliškar (Hermagor, AUT)
 

Dosežki na ostalih mednarodnih tekmovanjih

Arco Rock Junior (Arco, ITA)
    • 2. mesto: Ema Seliškar

Bloc GFRASTA (Dunaj, AUT)
Član
    • 2. mesto: Boštjan Potočnik
Članice
    • 3. mesto: Ema Seliškar

Petzen Climbing Trophy (St. Michael, AUT)
Starejše deklice do 16 let
    • 2. mesto skupno: Lucija Tarkuš
    • 1. mesto težavnost: Lucija Tarkuš
    • 2. mesto hitrost: Lucija Tarkuš

Mlajše deklice do 14 let
    • 4. mesto skupno: Ema Seliškar
    • 3. mesto težavnost: Ema Seliškar
    • 3. mesto balvani: Ema Seliškar
    • 11. mesto hitrost: Ema Seliškar
 

Vzhodna liga 2017

Razvrstitev klubov
    • Skupno 2. mesto med 28 klubi

Kadeti do 18 let
    • 3. mesto Neven Otrorepec (Slovenska Bistrica)
    • 5. mesto: Žan Janežič (Slovenska Bistrica)
    • 6. mesto: Neven Otrorepec (Radlje ob Dravi)
    • 6. mesto: Žan Janežič (Radlje ob Dravi)
    • 7. mesto: Žan Janežič (Trbovlje)

Starejši dečki do 16 let
    • 1. mesto v skupnem seštevku: Gal Leskovar
    • 1. mesto: Gal Leskovar (Slovenj Gradec)
    • 1. mesto: Gal Leskovar (Slovenska Bistrica)
    • 1. mesto: Gal Leskovar (Radlje ob Dravi)
    • 1. mesto: Gal Leskovar (Trbovlje)
    • 1. mesto: Gal Leskovar (Vojnik)

Starejše deklice do 16 let
    • 1. mesto v skupnem seštevku: Lucija Tarkuš
    • 1. mesto: Lucija Tarkuš (Slovenj Gradec)
    • 1. mesto: Lucija Tarkuš (Slovenska Bistrica)
    • 1. mesto: Lucija Tarkuš (Radlje ob Dravi)
    • 1. mesto: Lucija Tarkuš (Vojnik)
    • 2. mesto: Lucija Tarkuš (Trbovlje)
    • 6. mesto: Brdnik Evita (Slovenj Gradec)

Mlajše deklice do 14 let
    • 1. mesto v skupnem seštevku: Ema Seliškar
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Slovenj Gradec)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Slovenska Bistrica)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Radlje ob Dravi)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Trbovlje)
    • 1. mesto: Ema Seliškar (Vojnik)

Starejši cicibani do 12 let
    • 8. mesto v skupnem seštevku: Tine Rupnik
    • 4. mesto: Tine Rupnik (Vojnik)
    • 7. mesto: Tine Rupnik (Slovenska Bistrica)
 

Dosežki v športnem plezanju v naravnih plezališčih (Ema, Lucija)
Preplezane smeri z oceno 8a+
    • Ema Seliškar: Pune bombe v ovinek, Čreta: 9.4.2017 (RP) – najmlajša slovenska ženska 8a+
    • Lucija Tarkuš: Pune bombe v ovinek, Čreta: 4.6.2017 (RP)
    • Ema Seliškar: Divja oma, Kotečnik: 15.10.2017 (RP)

Preplezane smeri z oceno 8a
    • Ema Seliškar: Corto, Mišja Peč: 21.2.2017 (RP) – najmlajša slovenska ženska 8a
    • Ema Seliškar: Divji mož, Kotečnik: 29.7.2017 (RP)
    • Ema Seliškar: Divji otrok, Kotečnik: 1.8.2017 (RP)
    • Lucija Tarkuš: Divji mož, Kotečnik: 1.8.2017 (RP)
    • Ema Seliškar: Vaya con dios, Šeginov potok: 2.8.2017 (RP)
    • Ema Seliškar: Pokraculja, Retovje: 18.8.2017 (RP)
    • Lucija Tarkuš: Pokraculja, Retovje: 18.8.2017 (RP)
    • Ema Seliškar: La Cucina dell'Inferno, Arco/Massone (ITA): 28.8.2017 (RP)
    • Ema Seliškar: Ledena doba, Čreta: 23.9.2017 (RP)
    • Lucija Tarkuš: Ledena doba, Čreta: 23.9.2017 (RP)
    • Lucija Tarkuš: Divji otrok, Kotečnik: 15.10.2017 (RP)
    • Lucija Tarkuš: Mozaik, Mišja peč: 30.10.2017 (RP)
    • Ema Seliškar: Mozaik, Mišja peč: 31.10.2017 (RP)
    • Ema Seliškar: Active discharge, Osp: 1.11.2017 (FLASH)
    • Lucija Tarkuš: Active discharge, Osp: 1.11.2017 (RP)


9. NOVEMBER DP težavnost, Tržič
29. NOVEMBER DP težavnost, balvani, Kranj

NA VRH STRANI
Kontakt
Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Kajuhova ulica 64
SI-2310 Slovenska Bistrica
031 782 321 (predsednik)
031 782 321 (alpinizem)
info@alphut.net
qrkoda
Sledite nam:

Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica © 2016, Vse pravice pridržane | izdelava 8000plus