Alpinistični klub Impol Slovenska Bistrica
Ogledov: 731

3. tekma Evropskega mladinskega pokala v težavnosti

Pretekli konec tedna so se mladi plezalci iz cele Evrope v Švici pomerili na 3. tekmi Evropskega mladinskega pokala v težavnosti. V Uster je odpotovalo 14 slovenskih plezalk in plezalcev, med njimi tudi Lucija Tarkuš.

Iz sobotnih kvalifikacij se jih je v nedeljski finale uvrstilo 6 – med kadetinjami je Sloveniji priplezala zlato medaljo Vita Lukan, uspeh je v isti kategoriji s tretjim mestom dopolnila Urška Repušič. V kategoriji starejših deklic je od slovenskih predstavnic tokrat najbolje plezala Letija Fajfar, ki si je v finalu priplezala 5. mesto.

Luciji je po dveh zaporednih nastopih v finalu, kamor se uvrsti 10. najboljših plezalk iz kvalifikacij, tokrat za uvrstitev v finale zmanjkalo malo sreče  – v prvi kvalifikacijski smeri je zasedla 11. mesto, v drugi 8. mesto - v skupnem seštevku obeh smeri pa glede na močno konkurenco visoko 14. mesto. Med starejšimi deklicami je sicer še tretjič zaporedoma z osvojenimi vrhovi vseh treh smeri zmagala Nika Potapova iz Ukrajine.

Naslednja tekma Evropskega mladinskega pokala v balvanih bo čez tri tedne v Franciji.